🙀 KUCHAŘKA JAKO DÁREK při nákupu nad 1 000 Kč. NAKUPOVAT 🤍

Rumové kuličky

Další předvánoční den a s ním přináším další recept na vánoční necukroví. Jako malý jsem vždycky miloval rumové kuličky, tak jsem se je rozhodl připravit v low carb verzi a vyšlo to. Mám rád, když v nich něco křupe, tak jsem si recept přizpůsobil mým chutím. Navíc je to rychlý, nic se nepeče a výsledek stojí za to.

Teď to vypadá, že nejím nic jiného, protože pořád samé sladkosti. ? Ale vůbec ne. Celý rok a vlastně i teď jsou u mě základem talíře zdravé tuky, maso, vejce, ryby a hromada zeleniny. Necukroví si schovávám na Štědrý den a svátky, kdy si pár kousků dopřeju.

Super na tom je to, že vám opravdu stačí pár kousků a máte dost. Za to právě může velké množství zdravých tuků, které na přípravu vánočního #jsemlowcarb necukroví používám.

Rumové kuličky

Těsto:

40 g kokosových chipsů

70 g kokosové mouky

5 lžic kokosového oleje

1 lžíce xylitolu (volitelně)

1 lžíce kakaa

70 g másla

100 g mandlí

30 g slunečnicových semínek

2 – 3 lžíce rumu

Na obalení:

2 hrsti strouhaného BIO kokosu

Postup:

Do mísy dáme kokosové chipsy a rukou je rozdrobíme na menší kousky, přidáme kokosovou mouku, rozpuštěný kokosový olej a máslo, xylitol, slunečnicová semínka a rum. V mixéru si rozmixujeme mandle na větší kousky a přidáme je do mísy. Vše důkladně smícháme. Zapojte ruce, těsto se tak krásně spojí a bude držet. Kdyby se náhodou drolilo, přidáme ještě více másla nebo kokosového oleje.

Následně ihned tvarujeme větší kuličky, které obalujeme ve strouhaném BIO kokosu. Skladujeme v chladu.

Pokud budete recept zkoušet, dejte mi vědět do komentářů, jak vám chutnaly. Své fotky na sociálních sítích nezapomeňte tagovat hashtagem #jsemlowcarb a označit @jsemlowcarb, ať já i ostatní vidíme, jakou nádheru jste vykouzlili!

Tak dobrou chuť a krásné Vánoce! ?

KOMPLEXNÍ PROGRAMY SPUŠTĚNY ✨

Uzdravte své tělo a mysl. Teď a tady. Jednou provždy.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana soukromí