🙀 KUCHAŘKA JAKO DÁREK při nákupu nad 1 000 Kč. NAKUPOVAT 🤍

PŘÍBĚH: Jmenuji se Evelína, žiju na Novém Zélandu a chci zhubnout ze 116 kil

Evelína absolvovala náš online low carb program a rozhodla se o svůj příběh podělit. Najdete tady tak postupně 3 články o Evelíně, její cestě a o tom, jak jí program na jejím začátku pomáhal. Samozřejmě se pochlubíme i výsledky, kterých díky low carb programu dosáhla.

Evelíně je 33 let a žije už 5 let na Novém Zélandu. Pro změnu se rozhodla, protože se v dietách zmítá už od 13 let a bohužel jí žádná nepomohla. Nejvyšší váha, kterou kdy měla, byla 125 kilo. Nyní chce změnit kompletně svůj život a najít si stravovací styl, který bude dlouhodobě udržitelný a zdraví prospěšný.

Evelíny míry a váha ke dni 8. únor 2019:

 • váha 116,4 kg
 • výška 165 cm
 • paže 40 cm
 • stehno 81 cm
 • zadek 136 cm
 • boky 117 cm
 • pas 98 cm

Evelína pracuje v kanceláři, takže mimo dny, kdy chodí na inspekce, mnoho pohybu nemá. S low carb už má určité zkušenosti – před 3 lety jí o něm řekl kamarád. Nejdříve si myslela, že je to blbost a neuměla si vůbec představit jíst podle zásad low carb, ale jak sama říká: „Pak, jako blesk z čistého nebe, mi to došlo. Naběhla jsem do obchodu, nakoupila zeleninu, hromadu vajec, masa a zdravých tuků a bylo to.“

Začala, ale i přes to, že výsledky viděla, nedokázala vydržet. Kamarád s low carb přestal a neměla s kým soutěžit a motivovat se. Po nějaké době najela na přísnou keto dietu a zhubla 14 centimetrů v pase. Vydržela 120 dní a vedla si i deník, který jí hodně pomáhal. Bohužel ani tento pokus nebyl úspěšný a nevydržela. Pozitivní zde ale bylo, že viděla velký rozdíl v tom, jak se cítí, když jí zdravou přirozenou stravu a jak se cítí, když si dá něco smaženého a průmyslově zpracovaného. Špatný spánek, plynatost, únava, výkyvy nálad, apatie, nervozita.

Bez nadmíry sacharidů se prostě cítí líp. Sama říká, že si tímto asi projít musela, aby zjistila, která strava je pro její tělo ta nejlepší.

Evelína má motivaci a odhodlání do třetice všeho dobrého vytrvat a udělat si z low carb životní styl. Ví, že je potřeba mít čas na přípravu jídel a finance na nákupy kvalitních potravin.

Největším problémem a výzvou tedy bude vydržet. Evelína však teď ví, že je to správná cesta pro její tělo i mysl.

Jak to zvládne s naším programem a mojí pomocí?

Otázky, které nám Eve zodpověděla před začátkem programu:

Proč ses rozhodla právě pro low carb?

Už jsem takhle jedla a velmi mi to vyhovuje. Mám dost načteno, viděla jsem hodně videí o škodlivosti cukru, převážně od doktora Wallacha, ale i od jiných.

Co od změny svého životního stylu očekáváš?

Pro mě mezi hlavní benefity patří lepší spánek, dobré zažívání, zlepšení pokožky, dobrá nálada, hodně energie a zhubnout z kolonky „morbidní obezita“ na přijatelnou váhu. Můj cíl byl 50 kg, zatím mám dole 10 kg, ale pak jsem přestala, jak je zmíněno výše. Takže co očekávám? Vytvoření si návyků za těch 31 dní a udržení po zbytek života.

Máš nějaké zdravotní problémy?

Zatím nemám. Ale uvědomuji si, že můžou přijít lusknutím prstu. Moji rodiče mají vysoký tlak. Musím se hlídat, nechci brát léky do konce života. Mám nějakou formu cystického akné, ne na obličeji, ale jinde na těle, a chtěla bych zkusit úplně gluten free. Mělo by se výrazně zlepšit, to mám zjištěno z dobrých zdrojů.

Máš nějaká „úchylková“ jídla?

Smažené. Cokoliv smaženého. Sladké jedině koblížky, ale to tu na Novém Zélandu díky bohu není.

Bez kterého jídla se prostě neobejdeš?

Nemám takové.

Máš z něčeho ve spojitosti s low carb strach?

Z ryb. A ze sacharidové chřipky, kterou jsem už měla a je to děs. Ale tím si projdeš jednou a je klid.

Jaké diety jsi v minulosti zkoušela? Přineslo to nějaké výsledky?

Úplně všechny. Diety držím cca od 13 let. Výsledky to očividně nepřineslo. Moje maximální váha byla 125 kg.

Sportuješ? Pokud ne, chtěla bys začít?

Nesportuju. Chtěla bych začít alespoň pravidelně chodit. Máme teď léto, takže je to super příležitost.

KOMPLEXNÍ PROGRAMY SPUŠTĚNY ✨

Uzdravte své tělo a mysl. Teď a tady. Jednou provždy.

Komentáře
 1. Zuzana napsal:

  Tie miery, čo uvádzate je pri takej váhe nejaká totálna blbosť, pretože ja vážim 63 kg a pás mám 89 cm, výška 159, tak pri 115 kiloch nemôže mať pás 93. Neoblbujte ľudí.

  • Dobrý den, míry nám poskytla účastnice programu, kdy u měření v pase je měřeno nejužší místo. Zřejmě se změřila pod prsy, což samozřejmě není pas, děkujeme za upozornění.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana soukromí