🙀 KUCHAŘKA JAKO DÁREK při nákupu nad 1 000 Kč. NAKUPOVAT 🤍

Mrkvové muffiny s čokoládou a ořechy

Máme doma hodně mrkve, tak jsem přemýšlel, jak ji využít do receptu. Muffiny mám rád a hodí se je vzít s sebou třeba na výlet, doplnit avokádem, zeleninou a nějakou slanou vaječnou plackou a plnohodnotné jídlo je na světě. Určitě jsou vhodné i jako školní svačinka pro děti. Díky tomu, že kešu ořechy jsou sladké a stejně tak i mrkev, erythritol už dávat nemusíte. Pro ne-LC jedlíky bych ho tam ale trochu dal, ať je neodradíte hned v začátcích. Tak jdeme na to.

Mrkvové muffiny s čokoládou a ořechy

Ingredience na 10 ks muffinů:

250 gramů kešu či mandlové mouky (jemně namletých kešu ořechů/mandlí bez slupky)

půl lžičky soli

půl lžičky jedlé sody

1 lžička skořice

3 vejce od šťastné slepičky

40 gramů erythritolu

60 ml kokosového oleje

150 gramů nastrouhané mrkve

hrst vlašských ořechů

50 gramů kvalitní vysokoprocentní čokolády

Postup:

Troubu si zapneme na 180 stupňů. Mrkev oškrabeme a nastrouháme najemno. Kokosový olej rozehřejeme v mikrovlnce a necháme chvíli vychladnout. Dále budeme potřebovat ořechovou mouku. Použil jsem celé ořechy a v mixéru Eta Vital Blend Digi II jsem je pomocí tlačítka Pulse během 10 sekund přetvořil na ořechovou mouku. Je to o dost levnější, než kupovat hotovou ořechovou mouku. Ale pozor, nemixujte moc dlouho, aby vám nevznikla lepivá směs.

Následně jsem přidal i sůl, jedlou sodu, skořici a erythritol a promixoval na 3 sekundy znovu. Pak jsem přidal vejce, 60 ml kokosového oleje a nastrouhanou mrkev. Suroviny jsem opět promixoval v mixéru pomocí tlačítka Pulse. Nakonec jsem těsto přendal do mísy a vmíchal vařečkou nasekané ořechy a čokoládu. Touto směsí naplníme košíčky na muffiny (já mám silikonové) a pečeme v troubě cca 20 minut do zezlátnutí.

Ať chutná! A pokud budete muffiny zkoušet, nezapomeňte mě označit – na Instagramu i Facebooku mě najdete jako @jsemlowcarb!

KOMPLEXNÍ PROGRAMY SPUŠTĚNY ✨

Uzdravte své tělo a mysl. Teď a tady. Jednou provždy.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana soukromí