Avokádový termix

Kakao je superpotravina. Je bohaté na vitamíny, minerály, polyfenoly, antioxidanty a alkaloidy. Působí protizánětlivě, podporuje oběhový systém, snižuje riziko cukrovky a zlepšuje kognitivní funkce. V neposlední řadě podporuje psychiku. Je skvělým zdrojem železa, které se lehce vstřebá. Teobromin přítomný v peruánském raw kakau je látka podobná kofeinu a stimuluje tak nervovou soustavu (ovšem není tak silný a v pohodě po kakau usnete). Obsahuje 27 % bílkovin a 22 % tuků. Já jsem si nyní kakao hodně oblíbil a konzumuji ho několikrát týdně v různých podobách.

Avokádový termix

Ingredience na 2 porce:

250g tvarohu (použil jsem farmářský)⠀

1 zralé avokádo⠀

2 velké lžíce peruánského raw kakaa z brainmarket.cz (s kódem jsemlowcarb8 sleva)

Postup:

Suroviny jsem vložil do mixéru Eta Vital Blend Digi II a mixoval jsem je do hladka. Pro děti je možné termix dosladit třeba banánem. Já jsem ho podával se zralými malinami.

Ať chutná! A pokud budete avokádový termix zkoušet, nezapomeňte mě označit – na Instagramu i Facebooku mě najdete jako @jsemlowcarb.cz.

LOW CARB KURZY PO CELÉ ČR!

Přijďte na jeden z našich kurzů, kde vás naučíme, jak správně jíst low carb, ale podíváme se i na témata jako je pohyb, stres, spánek, otužování a další, která ke zdravému životnímu stylu patří. Kurzy jsou vhodné jak pro naprosté začátečníky, tak i pro pokročilé.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana soukromí

  • LOW CARB KURZY

    Přijďte na jeden z našich kurzů, kde vás naučíme, jak správně jíst low carb, ale podíváme se i na další témata.